Aberystwyth University

1872 senesinde “University College of Wales” olarak kurulan kurum, 1919 yılından itibaren Aberystwyth University olarak adını duyurmaktadır.

Üniversite suç işleme oranı en az olan Galler bölgesinde yer alır. Deniz kenarında, Cardigan körfezine bakan manzarasıyla 20.000 öğrencisine mükemmel bir çalışma ortamı sunar. 2007 yılında, en iyi öğrenci şehri olarak seçilmesiyle de bu tezi ispatlamıştır.

Üniversite’nin sunduğu başlıca akademik alanları: Tarım, Bilgisayar Bilimleri, Biyolojik Bilimler, Coğrafya ve Yer Bilimleri, Matematik, Fizik, Sanat, Güzel Sanatlar, Sanat Tarihi, Müze ve Galeri Çalışmaları, Eğitim, İngilizce, Tiyatro, Film ve Televizyon Çalışmaları, Bilgi Bilimleri, Uluslararası Siyaset, Hukuk, Yönetim ve İşletme, Tarih ve Spor Bilimleri’dir. Üniversite’nin en popüler bölümü olan Uluslar arası Siyaset, İngiltere’de ilk kez Aberystwyth Üniversite’sinde açılmıştır ve şu anda da dünyanın en büyük Uluslararası İlişkiler yüksekokuluna sahiptir.

Öğrenci memnuniyetinin en yüksek olduğu üniversitelerden biri olarak dikkat çeken Aberystwyth Üniversitesi’nde uluslararası öğrencilere £1500 ile £1800 arasında burs sunmakla birlikte program süresince bu öğrencilerin konaklamasını garanti etmektedir.

http://www.aber.ac.uk/en/